Jednotu Bratrstva kočičí pracky…

Komunistická mlátička Ondráček „prolezla“ napotřetí o jeden hlas a stala se tak předsedou komise pro kontrolu GIBS. A okolnosti byly dost pohnuté.

První kolo opakovaného hlasování se konalo před jedenáctou hodinou. Ihned poté následovala půlhodinová přestávka. Byl jsem na sekretarátu klubu a chystal si fotografické nádobíčko, když do místnosti vstoupila naše poslankyně Lenka Kozlová. Evidentně nebyla fit, šátek okolo krku, červené oči… máme tu chřipkovou epidemii. Už to nemohla vydržet, omluvila se a jela se domů vyležet.

Rozloučili jsme se s přáním brzkého uzdravení. Přestávka skončila a já jsem šel pracovat s fotoaparátem na galerii jednacího sálu. Mrzelo mě, že tím přijdeme o jeden hlas, až se bude odpoledne hlasovat znovu. Nafotil jsem, co bylo potřeba a šel na pozdní oběd, kde jsem se dodatečně z televize dozvěděl, že to bylo o jeden hlas. Hlasovací mašina ANO + KSČ + SPD tentokrát vyhrála. No, co se dá dělat, nemoc je nemoc, na Lenku jsem se zlobit nemohl…

O pár hodin později brouzdám Facebookem a nevěřím svým očím. Ano, zrak mi padl na status, který vidíte v úvodním obrázku. Naše zlatá Lenka! Ona se tam vrátila!

Bezohledně sahám po telefonu, abych zjistil podrobnosti. Dlouho to nikdo nebere… až slyším rozespalý hlas. To jsem tomu dal! Ještě ji po tom všem budím. Slova omluv nestačí, ale když už ji mám na drátě, nechám si to vyprávět:

Když dorazila domů, ještě si nestačila lehnout a už ji volal kolega Lukáš Bartoň, že je průšvih, že záleží na každém hlasu. Zavolali jí taxika, než sešla dolů, byl před barákem. Následovala divoká jízda, taxikář, když se dozvěděl, o co jde, nechtěl ani zaplatit. Lenka hlasování stihla, bohužel to nestačilo.

Ale aspoň jsme udělali všechno, co se udělat dalo. Dneska jsem opravdu hodně rád, v jaké jsem straně.

zdroj: Roman Kučera: Jednotu Bratrstva kočičí pracky…, Pirátské listy, 2. 3. 2018

%d bloggers like this: